Najděte si vhodnou aktivitu

Výlety, atrakce, lyžování a zábava


Ski areál Pec pod Sněžkou

Sjezdovky na obou stranách malebného údolí s výhledem na nejvyšší českou horu a krkonošské hřebeny. Pec pod Sněžkou je horské středisko s rozvinutou turistickou infrastrukturou, 14-ti kilometry sjezdovek všech obtížností, a nadto Funline s klopenými zatáčkami, terénními vlnami a tunelem. Najdete tu také trať obřího slalomu s časomírou nebo radar pro měření rychlosti.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde. Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení.

Jeskyně Trucovna

Jeskyně na okraji Maršova byla objevena při těžbě vápence. V roce 1985 byl proražen zával a jeskyně byla prodloužena na celkovou délku 50 m. Prostor tvoří tři dómy, ve kterých nalezneme bohatou vápencovou výzdobu. Vstup do jeskyně nepřístupný.

Aquacentrum Janské Lázně

Rehabilitační bazén nepravidelného tvaru s vodní plochou 230 m² má hloubku od 1,2 do 1,5 metru. Je napouštěn minerálními prameny o teplotě 27 °C vyvěrajícími v areálu lázní jako Janský a Černý pramen. Naše moderní aquacentrum má pro Vás k dispozici vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky. Využít můžete také finskou saunu uvnitř i venku, parní saunu a zchlazovací bazének.

Naučná stezka okolo Pekelského vrchu

Naučná stezka vede návštěvníky po okolních skalách, zajímavých místech jako Hrádeček prezidenta Václava Havla, pamětihodnostech jako kostel sv. Kateřiny a seznámí turisty také s místní legendou. Kromě turistů mají naučnou stezku v oblibě také běžci.

Dvorský les - 1036 m n.m.

Nedaleko od obce Horní Maršov se v jihovýchodní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, k nebi vypíná Dvorský les. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 1 036 metrů je nejjižnější a nejvýchodnější tisícovkou pohoří a chráněná oblast stejného jména pak nevyšší oblastí hřebene Rýchory. Naučná stezka Rýchory provádí magickou krajinou prastarého bukového lesa tak, jak vypadal, než do Krkonoš dorazili lidé. Vzácné území spadá do první a druhé zóny národního parku a někdy se mu říká také Zlaté Rýchory: to od doby, kdy se tady těžilo stříbro a zlato.

Čertovská stezka pro rodiny s dětmi

500m dlouhá stezka je součástí Baldova světa. Na deseti stanovištích se děti dozvědí, co všechno místní čerti dovedou. Na každém stanovišti je umístěna postava čertíka s popisem jeho nejoblíbenějších čertovin. Děti si tak mohou zasportovat společně s nimi. Seznámíte se s Čerťulákem, Trampolínem, Svišťulínem, Rozárkou, Skočkou, Tubelínem, Ramboulínem, Zátopkou, Cvičkou, Bertou

Ski areál Černá hora

Vychutnejte si až tříkilometrové sjezdovky, nechte se vyvést jedinou osmimístnou kabinkovou lanovkou v České republice nebo nejrychlejší, moderní vyhřívanou šestisedačkou Hofmanky Express.Černá hora není areálem jen pro zkušené lyžaře. Velkou dětskou lokalitu LIVE park Formánky najdete v těsné blízkosti hlavních sjezdovek.

Koloběžky Jánské Lázně

Užijte si výhledy i zábavu pro celou rodinu. Máme pro vás 60 kilometrů tras, při kterých si prohlédnete Krkonoše levou zadní. Na hřebeny se nechte vyvézt jednou ze 3 letních lanovek. Dolů už to na koloběžce CRUSSIS pojede samo.

Letní koupaliště Trutnov

Na městském koupališti v Trutnově na návštěvníky čekají 25metrový plavecký bazén a rozsáhlé laguny. Voda v nich je vyhřívaná a tak se tady vykoupete i v chladnějších dnech.\ Mezi atrakcemi vynikají 96metrový tobogan a skluzavka. Pro děti je připraven dětský bazén, dětské hřiště a dvě pískoviště.

Ski areál Mladé Buky

Díky šířce a profilu tratí nabízí areál lyžařské vyžití rodinám s dětmi i lyžařům hledajícím klidnější svahy a vleky bez front. 2 lanové dráhy a 6 lyžařských vleků obsluhující 5,1 km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných tratí. Tratě upravujeme min. dvakrát denně rolbou, zasněžování probíhá vždy, když jsou vhodné klimatické podmínky.